riley has logged 178 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★
Edit this entry  
28
Jurassic School

Jurassic School

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Heroin: Cape Cod, USA

Heroin: Cape Cod, USA

2015
×
Read the review Edit this entry  
27
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Flower

Flower

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★
Edit this entry  
18
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
13
El Camino Christmas

El Camino Christmas

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★
Edit this entry  
22
Steve Martin: A Wild and Crazy Guy

Steve Martin: A Wild and Crazy Guy

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Up in Smoke

Up in Smoke

1978
×
★★★
Edit this entry  
19
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
19
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sleepover

Sleepover

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jimmy Neutron: Boy Genius

Jimmy Neutron: Boy Genius

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Meaning of Life

The Meaning of Life

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
I'm Still Here

I'm Still Here

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jersey Boys

Jersey Boys

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nappily Ever After

Nappily Ever After

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Joe Mande's Award-Winning Comedy Special

Joe Mande's Award-Winning Comedy Special

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry