riley has logged 19 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Edit this entry  
19
Insidious

Insidious

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wayne's World 2

Wayne's World 2

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Drake & Josh Go Hollywood

Drake & Josh Go Hollywood

2006
×
★★★½
Edit this entry  
13
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wolf Children

Wolf Children

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Vacation

Vacation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry