• Venom

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • High Life

    ★★★★½

  • Widows

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Free Solo

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Purl

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • November 13: Attack on Paris

    ★★★★½

  • Burning

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Cold War

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Bao

    ★★★★

  • Overboard

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Jane Fonda in Five Acts

    ★★★★½

  • RBG

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Wildlife

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Colette

    ★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★½

  • Three Identical Strangers

    ★★★★½

  • Mandy

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Blindspotting

    ★★★★½

  • Den of Thieves

    ★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★½

  • The Post

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Wonder

    ★★★½

  • Ferdinand

    ★★½

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Justice League

    ★★

  • How the Beatles Changed the World

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • The Babysitter

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★½