Roman has logged 51 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Brüno

Brüno

2009
×
★★
Edit this entry  
26
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
An Evening with Tim Heidecker

An Evening with Tim Heidecker

2020
×
Edit this entry  
25
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Becoming Bond

Becoming Bond

2017
×
★★
Edit this entry  
21
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Edit this entry  
20
Adult Life Skills

Adult Life Skills

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Poo Pants

Poo Pants

2009
×
Edit this entry  
20
Poo Pants

Poo Pants

2009
×
Edit this entry  
19
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Emotional Fusebox

Emotional Fusebox

2014
×
Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scary Movie 5

Scary Movie 5

2013
×
½
Edit this entry  
15
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Edit this entry  
15
Matangi / Maya / M.I.A.

Matangi / Maya / M.I.A.

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kiss the Ground

Kiss the Ground

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
David Attenborough: A Life on Our Planet

David Attenborough: A Life on Our Planet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Onward

Onward

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Why Try to Escape from That Which You Know You Can't Escape From? Because You Are a Coward

Why Try to Escape from That Which You Know You Can't Escape From? Because You Are a Coward

1970
×
Edit this entry  
08
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★½
Read prior review Edit this entry  
08
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Edit this entry  
07
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
Edit this entry  
06
Little Otik

Little Otik

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Opera

Opera

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★
Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Rocks

Rocks

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★★
Edit this entry  
02
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Nerd Cave

Nerd Cave

2017
×
Edit this entry  
02
F Is for Friendship

F Is for Friendship

2017
×
Edit this entry  
01
My Dinner with Andre

My Dinner with Andre

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
This Is Paris

This Is Paris

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry