Rongas2112 has logged 375 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Happy New Year, Colin Burstead

Happy New Year, Colin Burstead

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
★★★★
Edit this entry  
29
Basically

Basically

2014
×
★★★
Edit this entry  
29
Children of Beslan

Children of Beslan

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Signalman

The Signalman

1976
×
★★★
Edit this entry  
27
Love

Love

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Fall of the House of Usher

The Fall of the House of Usher

1928
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Breakfast on Pluto

Breakfast on Pluto

2005
×
★★★★
Edit this entry  
25
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Day of the Beast

The Day of the Beast

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Haunted Castle

The Haunted Castle

1896
×
★★½
Edit this entry  
22
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Edit this entry  
13
Lunacy

Lunacy

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Blood Spattered Bride

The Blood Spattered Bride

1972
×
★★★
Edit this entry  
11
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Castle Freak

Castle Freak

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Call of Cthulhu

The Call of Cthulhu

2005
×
★★★★
Edit this entry  
08
Yellow Submarine

Yellow Submarine

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Audition

Audition

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Les Vampires

Les Vampires

1915
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Happiness of the Katakuris

The Happiness of the Katakuris

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Strange Circus

Strange Circus

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Witchfinder General

Witchfinder General

1968
×
★★★½
Edit this entry  
28
Night of the Eagle

Night of the Eagle

1962
×
★★★½
Edit this entry  
26
Cronos

Cronos

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Human Lanterns

Human Lanterns

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★
Edit this entry  
24
Hotarubi no Mori e

Hotarubi no Mori e

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dead Calm

Dead Calm

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Forest of Love: Deep Cut

The Forest of Love: Deep Cut

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Combat Shock

Combat Shock

1986
×
★★½
Edit this entry  
18
Unmasked Part 25

Unmasked Part 25

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry