Rongas2112 has logged 31 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Strange Circus

Strange Circus

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Witchfinder General

Witchfinder General

1968
×
★★★½
Edit this entry  
28
Night of the Eagle

Night of the Eagle

1962
×
★★★½
Edit this entry  
26
Cronos

Cronos

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Human Lanterns

Human Lanterns

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★
Edit this entry  
24
Hotarubi no Mori e

Hotarubi no Mori e

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dead Calm

Dead Calm

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Forest of Love: Deep Cut

The Forest of Love: Deep Cut

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Combat Shock

Combat Shock

1986
×
★★½
Edit this entry  
18
Unmasked Part 25

Unmasked Part 25

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★½
Edit this entry  
15
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Carandiru

Carandiru

2003
×
★★★★
Edit this entry  
13
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The House That Screamed

The House That Screamed

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Blind Beast

Blind Beast

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Hand

The Hand

1965
×
★★★
Edit this entry  
09
The Cremator

The Cremator

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Skeleton of Mrs. Morales

The Skeleton of Mrs. Morales

1960
×
★★★
Edit this entry  
07
Escape From Alcatraz

Escape From Alcatraz

1979
×
★★½
Edit this entry  
06
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Stepfather

The Stepfather

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Retablo

Retablo

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry