• The Green Knight

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • After We Collided

    ½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Let It Snow

    ★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★½

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Plus One

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Someone Great

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Long Shot

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • On the Basis of Sex

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • We Have Always Lived in the Castle

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★½

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • When We First Met

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Shirkers

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★

  • Juliet, Naked

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Coco

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lean on Pete

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Veronica

    ★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • How to Talk to Girls at Parties

    ★★★★½

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • A Fantastic Woman

    ★★★

  • Hot Summer Nights

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Casting JonBenet

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Moana

  • 20th Century Women

    ★★★★★

  • 13th

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

  • American Honey

    ★★★★½

  • Zootopia

  • Deadpool

  • Sing Street

    ★★★★