Rossatr0n has logged 525 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
John Carter

John Carter

2012
×
Read the review Edit this entry  
19
World War Z

World War Z

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Town

The Town

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★★
Edit this entry  
16
Species II

Species II

1998
×
Read the review Edit this entry  
16
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★
Edit this entry  
14
Dracula Untold

Dracula Untold

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Brave

Brave

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Elf

Elf

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sharknado 3: Oh Hell No!

Sharknado 3: Oh Hell No!

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★
Edit this entry  
11
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sabotage

Sabotage

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Abominable Snowman

The Abominable Snowman

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Love Actually

Love Actually

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry