• tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The War with Grandpa

    ★★★★★

  • #Alive

    ★★★

  • The Last Days of American Crime

    ½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • 365 Days

    ½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★½

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Creed II

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Venom

    ★★★

  • Between Worlds

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • Destination Wedding

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Blockers

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Leave No Trace

    ★★★★

  • Juliet, Naked

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Hostiles

    ★★★★

  • The Emoji Movie

    ½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Jungle

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • Going in Style

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • T2 Trainspotting

    ★★★★★

  • Split

    ★★★½

  • Sing Street

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Creed

    ★★★★

  • Legend

    ★★★

  • Terminator Genisys

    ★★½

  • The Legend of Barney Thomson

    ★★★

  • Danny Collins

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • The Drop

    ★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★