rot has logged 29 entries for films during July 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Under Siege

Under Siege

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Rescue Dawn

Rescue Dawn

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
American Splendor

American Splendor

2003
×
★★★★
Edit this entry  
27
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Jane Eyre

Jane Eyre

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★½
Edit this entry  
25
The Running Man

The Running Man

1987
×
Read the review Edit this entry  
22
You Can Count on Me

You Can Count on Me

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Yes Man

Yes Man

2008
×
Read the review Edit this entry  
21
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Red Riding: The Year of Our Lord 1983

Red Riding: The Year of Our Lord 1983

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Red Riding: The Year of Our Lord 1980

Red Riding: The Year of Our Lord 1980

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Neil Young Journeys

Neil Young Journeys

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
State of Play

State of Play

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Red Riding: The Year of Our Lord 1974

Red Riding: The Year of Our Lord 1974

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Beasts of the Southern Wild

Beasts of the Southern Wild

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★★
Edit this entry  
13
Darkman

Darkman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The 39 Steps

The 39 Steps

1935
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Mask

The Mask

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The King of Marvin Gardens

The King of Marvin Gardens

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pump Up the Volume

Pump Up the Volume

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cocktail

Cocktail

1988
×
Read the review Edit this entry