• The Matrix Resurrections

    ½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★★

  • Cry Macho

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★½

  • Infinite

    ½

  • F9

    ★½

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • The Innocent

    ★★★

  • Nobody

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★½

  • Willy's Wonderland

  • Prisoners of the Ghostland

  • Palmer

    ★★★½

  • The Marksman

    ★★½

  • Half Brothers

    ★★½

  • The Comeback Trail

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Vicious Fun

    ★★★

  • Freaky

    ★★

  • Hubie Halloween

    ½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Jonas Kaufmann - Ein Weltstar ganz privat

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Enforcement

    ★★½

  • Honest Thief

    ★★½

  • Robin's Wish

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★

  • Greenland

    ★½

  • Don't Listen

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Arkansas

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★½

  • The Trip to Greece

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The Night Clerk

    ★½

  • The Best Years

    ★★★½

  • Fantasy Island

    ½

  • Falling

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • Sylvie's Love

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • The Courier

    ★★★½

  • The Mole Agent

    ★★★

  • 32 Malasana Street

    ★½

  • The Grudge

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • The Grand Tour Presents: Seamen

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½