Raul has logged 199 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
I Love You, I Hate You

I Love You, I Hate You

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
On Your Wedding Day

On Your Wedding Day

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cabeça de Nêgo

Cabeça de Nêgo

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Hero

A Hero

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Introduction

Introduction

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Titane

Titane

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Paris, 13th District

Paris, 13th District

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Volver

Volver

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Quiz

Quiz

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Labour of Love

Labour of Love

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Cop Movie

A Cop Movie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Houve uma Vez Dois Verões

Houve uma Vez Dois Verões

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
La Notte

La Notte

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Case of the Naves Brothers

The Case of the Naves Brothers

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Auto de Resistência

Auto de Resistência

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Man in Love

Man in Love

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Sacrifice

The Sacrifice

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The August Virgin

The August Virgin

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Seven Days War

Seven Days War

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Strike

Strike

1925
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Mighty Spirit

The Mighty Spirit

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cemetery Junction

Cemetery Junction

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Treasure Island

Treasure Island

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry