• Canterbury Glass

  • The Flash

    ★★★★

  • X

  • Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Antlers

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Wheel

    ★★★★

  • Lo invisible

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Wildhood

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Copshop

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★

  • Attica

    ★★★★½

  • Dug Dug

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Mona Lisa and the Blood Moon

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

    ★★★

  • The Odd-Job Men

    ★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Medusa

    ★★

  • Stillwater

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Till Death

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Aloners

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Violet