• Bo Burnham: Inside

  • Cruella

  • Bad Trip

  • Godzilla vs. Kong

  • Zack Snyder's Justice League

  • Sound of Violence

  • Twyla Moves

  • Sisters

  • The Other Morgan

  • Raya and the Last Dragon

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

  • Judas and the Black Messiah

  • How It Ends

  • Wonder Woman 1984

  • Let Them All Talk

  • Nate: A One Man Show

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Mank

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Roald Dahl's The Witches

  • Soul

  • Hubie Halloween

  • Enola Holmes

  • Another Round

  • Nomadland

  • The Devil All the Time

  • David Byrne's American Utopia

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

  • Class Action Park

    ★★★½

  • O Black Hole!

  • The Old Guard

    ★★★

  • Money Plane

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Wrong Missy

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

  • Whitmer Thomas: The Golden One

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Sylvie's Love

  • Disclosure

    ★★★★★

  • Minari

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Kajillionaire

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Gold Digger

    ★★★

  • Doctor Sleep

  • Mister America

    ★★★★

  • Bully. Coward. Victim. The Story of Roy Cohn

    ★★★★

  • Harriet

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Sound of Metal

  • Hustlers

    ★★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

  • Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band

    ★★½

  • Joker

    ★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • The Assistant

  • First Cow

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Bacurau

  • The Dead Don't Die

    ★★★★½