• Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Action Point

  • Tag

    ★★★

  • Burning

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★★

  • Gotti

    ½

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Social Animals

    ★★½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Fahrenheit 451

    ★★

  • Diamantino

    ★★★

  • Cold War

    ★★★★½

  • Border

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • The Week Of

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Love, Gilda

    ★★★

  • Thunder Road

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★

  • Upgrade

    ★★★½

  • People's Republic of Desire

    ★★★

  • Blockers

    ★★★

  • A Bluebird in My Heart

    ★★½

  • Thy Kingdom Come

    ★★★

  • Support the Girls

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Brewmaster

    ★★★

  • Relaxer

    ★★★½

  • Take Your Pills

    ★★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★★

  • Black Mother

    ★★★★

  • The Hurricane Heist

    ★★

  • Mute

    ★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Unsane

    ★★★★

  • Luz

    ★★★

  • Transit

    ★★★★½

  • Love, Simon

    ★★★

  • Nostalgia

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Red Sparrow

  • Annihilation

    ★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★

  • The 15:17 to Paris

    ★★

  • Winchester

    ★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Minding the Gap

    ★★★★

  • Shirkers

    ★★★★

  • Wildlife

    ★★★½

  • Leave No Trace

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Believer

    ★★

  • Bisbee '17

    ★★★½

  • On Her Shoulders

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★

  • Den of Thieves

    ★★★½

  • The Commuter

    ★★★½

  • Insidious: The Last Key

    ★½

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★½

  • The Post

    ★★★½