Sort by

Reini has logged 199 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
I Do... Until I Don't

I Do... Until I Don't

2017
×
★★
Edit this entry  
21
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Touki Bouki

Touki Bouki

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
End of the Season

End of the Season

2017
×
★★½
Edit this entry  
18
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
James White

James White

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Gig

The Gig

1985
×
★★★
Edit this entry  
17
Antiporno

Antiporno

2016
×
Edit this entry  
13
Three Peaks

Three Peaks

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
g@me.

g@me.

2003
×
★★★½
Edit this entry  
24
Scribe

Scribe

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scribe

Scribe

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
In the Fade

In the Fade

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Patti Cake$

Patti Cake$

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Loveless

Loveless

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bed Bugs

Bed Bugs

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
On Probation

On Probation

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Bottom of the Sea

The Bottom of the Sea

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Ana, My Love

Ana, My Love

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
A Decent Woman

A Decent Woman

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Extraordinary Stories

Extraordinary Stories

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Finding Vivian Maier

Finding Vivian Maier

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Never Here

Never Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bushwick

Bushwick

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★½
Edit this entry  
28
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Garden

The Garden

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Devil's Female

The Devil's Female

1974
×
Read the review Edit this entry  
18
Maudie

Maudie

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Atomica

Atomica

2017
×
★½
Edit this entry  
16
The Square

The Square

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Happy End

Happy End

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Best of All Worlds

The Best of All Worlds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Primary

Primary

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Swim Little Fish Swim

Swim Little Fish Swim

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Manson

Manson

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Upstream

Upstream

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry