russman has logged 55 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rock 'n' Roll High School

Rock 'n' Roll High School

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Welcome to Chechnya

Welcome to Chechnya

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Residue

Residue

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
First Cow

First Cow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
You Cannot Kill David Arquette

You Cannot Kill David Arquette

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Speed Cubers

The Speed Cubers

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Painter and the Thief

The Painter and the Thief

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
La Leyenda Negra

La Leyenda Negra

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Beethoven In Beijing

Beethoven In Beijing

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hannah Gadsby: Douglas

Hannah Gadsby: Douglas

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Way I See It

The Way I See It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Three Deaths of Marisela Escobedo

The Three Deaths of Marisela Escobedo

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bob Marley - Freedom Road

Bob Marley - Freedom Road

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Boys State

Boys State

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Time

Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Goldstone

Goldstone

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry