randy has logged 125 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Sorority Row

Sorority Row

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cam

Cam

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★
Edit this entry  
09
House at the End of the Street

House at the End of the Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Atonement

Atonement

2007
×
Read the review Edit this entry  
08
Hellbent

Hellbent

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Afterlife of the Party

Afterlife of the Party

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Mirrors

Mirrors

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Saw III

Saw III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Saw

Saw

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
It Follows

It Follows

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
54

54

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
★★
Edit this entry  
20
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Notorious Nick

Notorious Nick

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Youth in Revolt

Youth in Revolt

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Carrie

Carrie

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Social Network

The Social Network

2010
×
Read the review Edit this entry  
29
Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Elite Short Stories: Carla Samuel

Elite Short Stories: Carla Samuel

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Into the Storm

Into the Storm

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Nerve

Nerve

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry