Ryne has logged 177 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dark Crimes

Dark Crimes

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Drive Angry

Drive Angry

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Gauntlet

The Gauntlet

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Mule

The Mule

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kill List

Kill List

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Rambo

Rambo

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Venom

Venom

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Southern Comfort

Southern Comfort

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Predator

The Predator

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mile 22

Mile 22

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

2007
×
Read the review Edit this entry  
12
Apostle

Apostle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
Read the review Edit this entry  
05
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
Read the review Edit this entry  
05
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
211

211

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
½
Read the review Edit this entry