• Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★½

  • F9

    ★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Oxygen

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Thunder Force

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Happily

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Deadly Illusions

  • Yes Day

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • The Mauritanian

    ★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • Twist

  • WandaVision

    ★★★½

  • Locked Down

  • The Dig

    ★★★½

  • News of the World

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Prom

    ★★

  • The Call

    ★★½

  • Life in a Year

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Two Distant Strangers

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★½

  • Mank

    ★★

  • The Undoing

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★½

  • I'm Your Woman

    ★★

  • Nocturne

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★★

  • Run

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★½

  • Unpregnant

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★★