s has logged 53 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Edit this entry  
30
Sextuplets

Sextuplets

2019
×
½
Edit this entry  
30
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
½
Edit this entry  
28
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★
Edit this entry  
21
Trolls

Trolls

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Little Children

Little Children

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★
Edit this entry  
21
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Little Fires Everywhere

Little Fires Everywhere

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
One Day

One Day

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Edit this entry  
17
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Hancock

Hancock

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
R.I.P.D.

R.I.P.D.

2013
×
Edit this entry  
12
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★½
Edit this entry  
09
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Step Up

Step Up

2006
×
★½
Edit this entry  
07
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
½
Edit this entry  
06
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
Edit this entry  
06
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
A Secret Love

A Secret Love

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
Read the review Edit this entry  
03
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry