s has logged 37 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★½
Edit this entry  
29
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Green Book

Green Book

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★½
Edit this entry  
25
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scoob!

Scoob!

2020
×
Edit this entry  
22
Hot Pursuit

Hot Pursuit

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★½
Edit this entry  
15
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★½
Edit this entry  
15
Vacation

Vacation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
★★½
Edit this entry  
15
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The High Note

The High Note

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Edit this entry  
13
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★
Edit this entry  
12
Speed

Speed

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Unsane

Unsane

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Haunt

Haunt

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Case 39

Case 39

2009
×
★★½
Edit this entry  
07
Nocturne

Nocturne

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Others

The Others

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★
Edit this entry  
01
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★★
Edit this entry