s has logged 329 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Zola

Zola

2020
×
★★½
Edit this entry  
07
300: Rise of an Empire

300: Rise of an Empire

2014
×
Edit this entry  
07
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★
Edit this entry  
05
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★★
Edit this entry  
05
The Messengers

The Messengers

2007
×
Edit this entry  
05
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★½
Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
300

300

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Cave

The Cave

2005
×
Edit this entry  
22
Game of Thrones: The Last Watch

Game of Thrones: The Last Watch

2019
×
Edit this entry  
22
The Flood

The Flood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Brothers Grimm

The Brothers Grimm

2005
×
★★
Edit this entry  
21
The Village

The Village

2004
×
★★½
Edit this entry  
21
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
14
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
F9

F9

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Gossip

Gossip

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Women in Trouble

Women in Trouble

2009
×
★½
Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Trap

The Trap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Twist

Twist

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Edit this entry  
21
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Orphan

Orphan

2009
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Descent

The Descent

2005
×
★★
Edit this entry  
12
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★½
Edit this entry  
11
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry