s has logged 45 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Collateral

Collateral

2004
×
★★★
Edit this entry  
30
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Dig

The Dig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Intern

The Intern

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Collateral

Collateral

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★
Edit this entry  
18
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Vacation

Vacation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Welcome to Me

Welcome to Me

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★
Edit this entry  
13
Date Night

Date Night

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
One Night Only

One Night Only

2009
×
★★★
Edit this entry  
12
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★½
Edit this entry  
12
The Martian

The Martian

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
Flower

Flower

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★½
Edit this entry  
10
Hateship Loveship

Hateship Loveship

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
Edit this entry  
09
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★½
Edit this entry  
07
Poison Ivy

Poison Ivy

1992
×
½
Edit this entry  
07
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★½
Edit this entry  
06
A Deadly Adoption

A Deadly Adoption

2015
×
★★
Edit this entry  
06
Masterminds

Masterminds

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Edit this entry  
06
Girl Most Likely

Girl Most Likely

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry