• Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Shiva Baby

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Invisible Life

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Booksmart

  • The Farewell

    ★★★★

  • Against the Clock

    ½

  • mid90s

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★

  • We the Animals

    ★★★★★

  • Hollow in the Land

    ★★

  • Coco

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Okja

    ★★★★

  • I Am Heath Ledger

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★½

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

    ★★½

  • Novitiate

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★

  • Jackie

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • Your Name.

    ★½

  • Me Before You

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • The Love Witch

    ★★★★

  • Bare

    ★★½

  • Cobain: Montage of Heck

  • The Witch

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • John Wick

    ★★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★★

  • Twin Peaks: The Missing Pieces

  • Mommy

    ★★★★½

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Family

    ★★½

  • One Direction: This Is Us

  • Before Midnight

    ★★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★★

  • Tomboy

    ★★★½

  • Scream 4

    ★★★★

  • I Am Number Four

    ★★★

  • Black Swan

    ★★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

  • Inception

    ★★★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Confessions of a Shopaholic

  • Brothers

    ★★★½

  • Love Exposure

    ★★★★

  • The Beautiful Person

  • Martyrs

    ★★★½

  • Enchanted

    ★★★★½

  • There Will Be Blood

    ★★★★★