Sort by

Ryan has logged 228 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Australian Psycho

Australian Psycho

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Merry Christmas, Drake & Josh

Merry Christmas, Drake & Josh

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Joyeux Noel

Joyeux Noel

2005
×
★★★½
Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
3 Godfathers

3 Godfathers

1948
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★½
Edit this entry  
27
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Patton Oswalt: Tragedy Plus Comedy Equals Time

Patton Oswalt: Tragedy Plus Comedy Equals Time

2014
×
Edit this entry  
16
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
G.I. Joe: Retaliation

G.I. Joe: Retaliation

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Edit this entry  
07
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★½
Edit this entry  
03
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
The Invitation

The Invitation

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Edit this entry  
29
Dad's Army

Dad's Army

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
We're Doomed! The Dad's Army Story

We're Doomed! The Dad's Army Story

2015
×
★★½
Edit this entry  
27
31

31

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Dirty Lies

Dirty Lies

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Get a Job

Get a Job

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Darkweb

Darkweb

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
Read the review Edit this entry  
18
Fahrenheit 9/11

Fahrenheit 9/11

2004
×
★★★
Edit this entry  
17
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Show Me a Hero

Show Me a Hero

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
Zoolander 2

Zoolander 2

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
In Which We Serve

In Which We Serve

1942
×
★★★½
Edit this entry  
13
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Roma

Roma

1972
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The New World

The New World

2005
×
★★★★
Edit this entry  
07
Comedy Central Roast of James Franco

Comedy Central Roast of James Franco

2013
×
Edit this entry  
07
Comedy Central Roast of Pamela Anderson

Comedy Central Roast of Pamela Anderson

2005
×
Edit this entry  
07
Comedy Central Roast of Roseanne

Comedy Central Roast of Roseanne

2012
×
Edit this entry  
07
Steve Rannazzisi: Manchild

Steve Rannazzisi: Manchild

2013
×
Edit this entry  
06
Run All Night

Run All Night

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Fits

The Fits

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry