Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Village

The Village

2004
×
★★★
Edit this entry  
17
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jockey

Jockey

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
One for the Road

One for the Road

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Strawberry Mansion

Strawberry Mansion

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Flee

Flee

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tiger

Tiger

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry