Ryan has logged 232 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Time to Hunt

Time to Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Beasts Clawing at Straws

Beasts Clawing at Straws

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
His House

His House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
First Love

First Love

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
I'm No Longer Here

I'm No Longer Here

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Himizu

Himizu

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
First Cow

First Cow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
One Cut of the Dead - Mission: Remote

One Cut of the Dead - Mission: Remote

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Sun

A Sun

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tag

Tag

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tokyo Tribe

Tokyo Tribe

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Me Before You

Me Before You

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Education

Education

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Grandmaster

The Grandmaster

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ashes of Time

Ashes of Time

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
My Brother Jordan

My Brother Jordan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Twelve Thousand

Twelve Thousand

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Collective

Collective

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
2046

2046

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Encounters

Encounters

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Dove and the Wolf

The Dove and the Wolf

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nafi's Father

Nafi's Father

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Metamorphosis of Birds

The Metamorphosis of Birds

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
My Blueberry Nights

My Blueberry Nights

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Minari

Minari

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nasir

Nasir

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Kala azar

Kala azar

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Fever

The Fever

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Giraffe

Giraffe

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Forest of Love: Deep Cut

The Forest of Love: Deep Cut

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry