Ryan has logged 55 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Time

Time

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kundun

Kundun

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
New York, New York

New York, New York

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Boxcar Bertha

Boxcar Bertha

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Who's That Knocking at My Door

Who's That Knocking at My Door

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
Read the review Edit this entry  
20
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Christ Stopped at Eboli

Christ Stopped at Eboli

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Secret Sunshine

Secret Sunshine

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
Read the review Edit this entry  
14
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Monsters Attack

All Monsters Attack

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Destroy All Monsters

Destroy All Monsters

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Son of Godzilla

Son of Godzilla

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Ebirah, Horror of the Deep

Ebirah, Horror of the Deep

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Invasion of Astro-Monster

Invasion of Astro-Monster

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ghidorah, the Three-Headed Monster

Ghidorah, the Three-Headed Monster

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mothra vs. Godzilla

Mothra vs. Godzilla

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Godzilla Raids Again

Godzilla Raids Again

1955
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Death Race 2000

Death Race 2000

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
½
Read the review Edit this entry