• Sun Dog

    ★½

  • The Social Dilemma

    ★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Identifying Features

    ★★★½

  • Relic

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Yes-People

    ★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • His House

    ★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • The Mole Agent

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Boys State

    ★★★★

  • Time

    ★★

  • Cuties

    ★★½

  • Genius Loci

    ★★★½

  • Made in Abyss: Dawn of the Deep Soul

    ★★★½

  • The Eyes of Summer

    ★★½

  • The Island of Giant Insects

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Playback

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Anne at 13,000 Ft.

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Exam

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★

  • A Sun

    ★★★★

  • Two of Us

    ★★

  • The Platform

    ★★½

  • Babyteeth

    ★★★

  • Collective

    ★★★½

  • Atlantis

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★½

  • After Two Hours, Ten Minutes Had Passed

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • The Dove and the Wolf

    ★★★

  • Black Sun

    ★★★

  • Giraffe

    ★½

  • Twelve Thousand

    ★★

  • Nafi's Father

    ★★½

  • The Fever

    ★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • Enter the Anime

  • T

    ★★

  • Weathering with You

    ★★★½

  • The Lion King

  • Cencoroll Connect

    ★★★★

  • Anima

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★