• Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • DARLING in the FRANXX

    ★★

  • Pop Team Epic

    ★★★½

  • Devilman Crybaby

    ★★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★

  • The Post

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Godzilla: Planet of the Monsters

    ★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★½

  • Justice League

    ★½

  • Coco

    ★★★½

  • The Man Who Invented Christmas

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Blade Runner: Black Out 2022

    ★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • 2048: Nowhere to Run

    ★★★

  • Chappaquiddick

    ★★★

  • It

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • First Reformed

    ★★★★½

  • 2036: Nexus Dawn

    ★★★

  • Death Note

    ★★½

  • The Dark Tower

    ★★½

  • Let Me Eat Your Pancreas

    ★★½

  • No Game No Life: Zero

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★½

  • Tour de Pharmacy

    ★★★

  • Made In Abyss

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★

  • 24 Frames

    ★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★½

  • Okja

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★

  • Let the Sunshine In

    ★★★

  • Alien: Covenant

    ★★½

  • Batman & Bill

    ★★★★

  • Alien: Covenant - Prologue: She Won't Go Quietly

  • It Comes at Night

    ★★★½

  • Alien: Covenant - Prologue: The Crossing

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • Alien: Covenant - Prologue: Crew Messages

    ★½

  • WorldEnd: What are you doing at the end of the world? Are you busy? Will you save us?

    ★★★

  • Flower

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Alien: Covenant - Prologue: Meet Walter

    ★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★

  • Alien: Covenant - Prologue: Last Supper

    ★★½

  • Logan

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • Brigsby Bear

    ★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • The Big Sick

    ★★★

  • Hand Shakers

    ½