• Hand Shakers

    ½

  • Kizumonogatari Part 3: Reiketsu

    ★★★★

  • Fences

    ★★★

  • Resident Evil: The Final Chapter

    ½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Chain Chronicle: The Light of Haecceitas Part 1

    ★★

  • Silence

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Black Mirror: Hated in the Nation

    ★★★

  • Black Mirror: Men Against Fire

    ★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★½

  • Black Mirror: Playtest

    ★★★

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★★

  • The Accountant

    ★★★

  • Keijo!!!!!!!!

    ★★★½

  • 13th

    ★★★★

  • A Silent Voice

    ★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★

  • Free Fire

    ★★½

  • Antiporno

    ★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • Kizumonogatari Part 2: Nekketsu

    ★★★½

  • War Dogs

    ★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★½

  • Jason Bourne

    ★½

  • Shin Godzilla

    ★★★★

  • Star Trek Beyond

    ★★★½

  • Your Name.

    ★★★★

  • Independence Day: Resurgence

    ★½

  • Finding Dory

    ★★½

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★

  • Me Before You

    ★½

  • The Neon Demon

    ★★★

  • Graduation

    ★★★

  • My Life as a Zucchini

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★½

  • The Wailing

    ★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★½

  • Pass Thru

    ½

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Space Patrol Luluco

    ★★★½

  • Sausage Party

    ★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • London Has Fallen

    ★★

  • Zootopia

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½

  • Wiener-Dog

    ★★★★

  • 13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

    ★★½

  • ERASED

    ★★★

  • Kizumonogatari Part 1: Tekketsu

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • Joy

    ★★

  • The Hateful Eight

    ★★★

  • Digimon Adventure tri. Part 1: Reunion

    ★★★

  • The Night Before

    ★★★

  • John Mulaney: The Comeback Kid

    ★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★

  • Spectre

    ★★½

  • Crimson Peak

    ★★★★

  • Beasts of No Nation

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★★