RSS feed for RyansReviews

RyansReviews has logged 46 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hanna

Hanna

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Misery

Misery

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Alien³

Alien³

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Harsh Times

Harsh Times

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry