Ryan has logged 331 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Great Expectations

Great Expectations

1946
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Edit this entry  
15
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★½
Edit this entry  
13
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Troll 2

Troll 2

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
06
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Red Sorghum

Red Sorghum

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dead Ant

Dead Ant

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Edit this entry  
26
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Llamageddon

Llamageddon

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Making of ROCKY VS. DRAGO by Sylvester Stallone

The Making of ROCKY VS. DRAGO by Sylvester Stallone

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★½
Edit this entry  
23
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Life After Flash

Life After Flash

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Orlando

Orlando

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Killer Sofa

Killer Sofa

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Finch

Finch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry