~Harper~ has logged 42 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Nim's Island

Nim's Island

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ma

Ma

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Viva

Viva

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
...And God Created Woman

...And God Created Woman

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kitty

Kitty

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Jane Fonda in Five Acts

Jane Fonda in Five Acts

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Coming Home

Coming Home

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Captive State

Captive State

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Olivia

Olivia

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Archive

Archive

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Faster, Pussycat! Kill! Kill!

Faster, Pussycat! Kill! Kill!

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Coffee and Cigarettes

Coffee and Cigarettes

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Secretary

Secretary

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tom at the Farm

Tom at the Farm

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Tenant

The Tenant

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Don's Party

Don's Party

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Amélie

Amélie

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
Read the review Edit this entry  
07
Holes

Holes

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Barefoot in the Park

Barefoot in the Park

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Beyond the Valley of the Dolls

Beyond the Valley of the Dolls

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Grey Gardens

Grey Gardens

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Swarm

The Swarm

1978
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Notorious

Notorious

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Girl Slaves of Morgana Le Fay

Girl Slaves of Morgana Le Fay

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry