• The Watermelon Woman

    ★★★★½

  • Before Sunset

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Before Sunrise

    ★★★★

  • The Velvet Vampire

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Pierrot le Fou

    ★★★

  • Birth

    ★★½

  • The Fighter

    ★★★★

  • Speak

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • The Hunger

    ★★★★★

  • Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Count Yorga, Vampire

    ★½

  • Coffy

    ★★★½

  • Crash

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★½