RyLan has logged 67 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★
Edit this entry  
31
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★½
Edit this entry  
31
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
The Biggest Little Farm

The Biggest Little Farm

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★½
Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hotel Rwanda

Hotel Rwanda

2004
×
★★★½
Edit this entry  
28
Lake of Fire

Lake of Fire

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
27
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★½
Edit this entry  
27
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Some Kind of Heaven

Some Kind of Heaven

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★½
Edit this entry  
26
Eli

Eli

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Begotten

Begotten

1989
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Edit this entry  
25
Jolt

Jolt

2021
×
★★
Edit this entry  
25
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Life, and Nothing More...

Life, and Nothing More...

1992
×
★★★★
Edit this entry  
23
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★½
Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cosmic Sin

Cosmic Sin

2021
×
Edit this entry  
20
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★½
Edit this entry  
19
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★½
Edit this entry  
19
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
American Satan

American Satan

2017
×
★★½
Edit this entry  
18
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Edit this entry  
17
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★
Edit this entry  
15
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★
Edit this entry  
13
Major Grom: Plague Doctor

Major Grom: Plague Doctor

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★½
Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Kung Pow: Enter the Fist

Kung Pow: Enter the Fist

2002
×
★★★
Edit this entry  
11
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Jackie Chan: My Stunts

Jackie Chan: My Stunts

1999
×
★★★½
Edit this entry  
10
In the Name of the Father

In the Name of the Father

1993
×
★★★½
Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★½
Edit this entry