maider has logged 24 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
25
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★
Edit this entry  
16
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lion

Lion

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Huntsman: Winter's War

The Huntsman: Winter's War

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Reprisal

Reprisal

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry