• The Mitchells vs. The Machines

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Space Sweepers

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Dara of Jasenovac

  • Puparia

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Another Round

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Quo Vadis, Aida?

  • Bill & Ted Face the Music

  • Tenet

  • Peninsula

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • The Wrong Missy

  • A Parks and Recreation Special

  • Mulan

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Relic

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Better Days

    ★★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★½

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Sound of Metal

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • The Assistant

  • The Fanatic

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

  • Tune in for Love

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Hair Love

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★★

  • Ready or Not

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Too Old to Die Young

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Murder Mystery

    ★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Brightburn

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Aladdin

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★