Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
HyperNormalisation

HyperNormalisation

2016
×
Edit this entry  
11
Elephant

Elephant

2003
×
Edit this entry  
11
Ken Park

Ken Park

2002
×
Edit this entry  
29
Computer Chess

Computer Chess

2013
×
Edit this entry  
30
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
Edit this entry  
10
Possession

Possession

1981
×
Edit this entry  
09
Gummo

Gummo

1997
×
Edit this entry  
31
Once

Once

2007
×
Edit this entry  
06
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
Edit this entry  
19
Deck Dogz

Deck Dogz

2005
×
Edit this entry  
24
Slaughtered Vomit Dolls

Slaughtered Vomit Dolls

2006
×
Edit this entry  
16
Antichrist

Antichrist

2009
×
Edit this entry  
15
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
Edit this entry  
15
The Seventh Continent

The Seventh Continent

1989
×
Edit this entry  
08
Made in Britain

Made in Britain

1982
×
Edit this entry  
07
Meantime

Meantime

1983
×
Edit this entry  
03
Coffee and Cigarettes

Coffee and Cigarettes

2003
×
Edit this entry  
03
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
Edit this entry  
03
Happy End

Happy End

2017
×
Edit this entry  
02
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Boys

The Boys

1998
×
Edit this entry  
24
Keep It for Yourself

Keep It for Yourself

1991
×
Edit this entry  
24
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Lolita

Lolita

1997
×
Edit this entry  
17
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
Edit this entry  
17
La Strada

La Strada

1954
×
Edit this entry  
17
Suspiria

Suspiria

2018
×
Edit this entry  
17
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
Edit this entry  
17
Beautiful Kate

Beautiful Kate

2009
×
Edit this entry  
17
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
Edit this entry  
03
The Castle

The Castle

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
15
La Strada

La Strada

1954
×
Edit this entry  
15
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
Edit this entry  
06
Dogs in Space

Dogs in Space

1986
×
★★★★
Edit this entry  
14
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
Sky High

Sky High

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Edit this entry  
30
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★½
Edit this entry  
05
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★½
Edit this entry  
02
Cigarettes & Coffee

Cigarettes & Coffee

1993
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★★
Edit this entry  
31
Waking Life

Waking Life

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Okja

Okja

2017
×
★★
Edit this entry  
03
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★½
Edit this entry  
27
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★½
Edit this entry  
30
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★½
Edit this entry