• Squid Game

    ★★★½

  • He's All That

    ½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Luca

    ★★★

  • Four Roads

    ★★★½

  • Why Did You Kill Me?

  • To All the Boys: Always and Forever

    ½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Host

    ★★

  • My Octopus Teacher

    ★½

  • All the Bright Places

    ★½

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ½

  • The Mole Agent

    ★★★½

  • Apiyemiyekî?

    ★★★

  • Spree

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Tall Girl

    ½

  • Radioactive

    ★★½

  • The Platform

    ★★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★½

  • GUO4

    ★★½

  • Secret Obsession

    ½

  • Annabelle Comes Home

  • Child's Play

    ★½

  • Dark Phoenix

    ½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Tolkien

    ★★★

  • Swallow

    ★★★

  • Five Feet Apart

    ½

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★

  • mid90s

    ★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • Vox Lux

    ★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ½

  • M

    ★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★

  • Possum

    ★★★

  • Knife+Heart

    ★★★

  • Climax

    ★★★★

  • El Angel

    ★★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Alex Strangelove

  • Hereditary

    ★★★★

  • American Animals

    ★★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★½

  • Black Mirror: Metalhead

    ★½

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ½

  • American Satan

    ½

  • Happy Death Day

    ★★★