• In My Room

  • Life on the Horn

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Atlantics

    ★★★★★

  • Olympus

  • Thelma

  • Good Time

    ★★★

  • Okja

  • Comet

    ½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★½

  • A Thousand Suns

    ★★★★½

  • Audre Lorde - The Berlin Years 1984 to 1992

  • The Black Balloon

  • Oslo, August 31st

    ★★★★★

  • Certified Copy

    ★★★★

  • Atlantiques

    ★★★★★

  • Lost in Translation

    ½

  • Millennium Mambo

  • Mulholland Drive

    ★★★

  • In the Mood for Love

    ★★★★★

  • Yi Yi

    ★★★★½

  • Girl, Interrupted

  • But I'm a Cheerleader

    ★★★★

  • The Truman Show

    ★★★

  • Happy Together

    ★★★½

  • Taste of Cherry

    ★★★★★

  • Fallen Angels

  • La Haine

    ★★★★★

  • Chungking Express

    ★★

  • Vanilla Sex

  • My Own Private Idaho

  • Close-Up

  • Where Is My Friend's House?

    ★★★★★

  • The Green Ray

    ★½

  • Tampopo

  • Cane River

    ★★★★★

  • Losing Ground

    ★★★★½

  • My Dinner with Andre

    ½

  • Babylon

  • The Cruz Brothers and Miss Malloy

  • Personal Problems

  • Personal Problems

  • Touki Bouki

  • Ganja & Hess

  • La Collectionneuse

  • The Face of Another

  • The Fire Within

    ★★★★★

  • Vivre Sa Vie

    ★★★½

  • Black Orpheus

    ★★★★½