• The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Her

    ★★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★★★