Wyatt has logged 24 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Chernobyl Diaries

Chernobyl Diaries

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Dark Skies

Dark Skies

2013
×
Read the review Edit this entry  
25
Summer Hours

Summer Hours

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Juno

Juno

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Cranes Are Flying

The Cranes Are Flying

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cold Water

Cold Water

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hush

Hush

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry