Wyatt has logged 345 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Red Heat

Red Heat

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tremors

Tremors

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Phoenix Forgotten

Phoenix Forgotten

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The McPherson Tape

The McPherson Tape

1989
×
Read the review Edit this entry  
25
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Afflicted

Afflicted

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Scooby-Doo Project

The Scooby-Doo Project

1999
×
Read the review Edit this entry  
17
The McPherson Tape

The McPherson Tape

1989
×
Read the review Edit this entry  
16
Dune

Dune

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
It Follows

It Follows

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dune

Dune

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
Read the review Edit this entry  
10
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★
Edit this entry  
07
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Devil Inside

The Devil Inside

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
Read the review Edit this entry