Wyatt has logged 27 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
½
Read the review Edit this entry  
31
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Monster House

Monster House

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Legend

Legend

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Butter on the Latch

Butter on the Latch

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Hook

Hook

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Catfish

Catfish

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
2 or 3 Things I Know About Her

2 or 3 Things I Know About Her

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Footloose

Footloose

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Peaky Blinders: The True Story

Peaky Blinders: The True Story

2016
×
Read the review Edit this entry  
07
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Band of Outsiders

Band of Outsiders

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry