sakana1 has logged 270 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Born Yesterday

Born Yesterday

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Cry in the Night

A Cry in the Night

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Double Wedding

Double Wedding

1937
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Love Is a Ball

Love Is a Ball

1963
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Awful Truth

The Awful Truth

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lady for a Day

Lady for a Day

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
One on Top of the Other

One on Top of the Other

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Bet on Blondes

Don't Bet on Blondes

1935
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jesse James

Jesse James

1939
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Undercover Man

The Undercover Man

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cleopatra Jones

Cleopatra Jones

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sworn Enemy

Sworn Enemy

1936
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
I Married a Witch

I Married a Witch

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Day-time Wife

Day-time Wife

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ransom!

Ransom!

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Union Pacific

Union Pacific

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sunday in New York

Sunday in New York

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Road to Singapore

The Road to Singapore

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bad Day at Black Rock

Bad Day at Black Rock

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Just Around the Corner

Just Around the Corner

1933
×
Read the review Edit this entry  
28
The Man from the Alamo

The Man from the Alamo

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Arizona Bushwhackers

Arizona Bushwhackers

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Three on a Match

Three on a Match

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Waco

Waco

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pocketful of Miracles

Pocketful of Miracles

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
High Crime

High Crime

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Roughshod

Roughshod

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Raw Deal

Raw Deal

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Goodbye Again

Goodbye Again

1933
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Quatermass Xperiment

The Quatermass Xperiment

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Return of October

The Return of October

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Night Nurse

Night Nurse

1931
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mr. Soft Touch

Mr. Soft Touch

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Satan Met a Lady

Satan Met a Lady

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Killer McCoy

Killer McCoy

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Time for Killing

A Time for Killing

1967
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Mind Reader

The Mind Reader

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lady in the Lake

Lady in the Lake

1946
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Dark Horse

The Dark Horse

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fighting Coast Guard

Fighting Coast Guard

1951
×
Read the review Edit this entry  
24
Five Star Final

Five Star Final

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Fastest Gun Alive

The Fastest Gun Alive

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Possessed

Possessed

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Beauty and the Boss

Beauty and the Boss

1932
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Under Eighteen

Under Eighteen

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
When the Daltons Rode

When the Daltons Rode

1940
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bird of Paradise

Bird of Paradise

1932
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Lust for Gold

Lust for Gold

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
My Favorite Wife

My Favorite Wife

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry