sakana1 has logged 50 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Badlanders

The Badlanders

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gator

Gator

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Five Golden Dragons

Five Golden Dragons

1967
×
Read the review Edit this entry  
29
Hustle

Hustle

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Billy the Kid

Billy the Kid

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Point Blank

Point Blank

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Calcutta

Calcutta

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Fat Spy

The Fat Spy

1966
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Desperadoes

The Desperadoes

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Django

Django

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Impact

Impact

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Miracle of Morgan’s Creek

The Miracle of Morgan’s Creek

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Strike Me Pink

Strike Me Pink

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Secret of Convict Lake

The Secret of Convict Lake

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Allegheny Uprising

Allegheny Uprising

1939
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Barbary Coast

Barbary Coast

1935
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
How to Stuff a Wild Bikini

How to Stuff a Wild Bikini

1965
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Battle Of Broadway

Battle Of Broadway

1938
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
High Tension

High Tension

1936
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Virginian

The Virginian

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Destry Rides Again

Destry Rides Again

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blonde Crazy

Blonde Crazy

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Crack-Up

Crack-Up

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Southern Yankee

A Southern Yankee

1948
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Silver Whip

The Silver Whip

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bob & Carol & Ted & Alice

Bob & Carol & Ted & Alice

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
P.J.

P.J.

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Winning

Winning

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cowboy

Cowboy

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lucky Jordan

Lucky Jordan

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pit Stop

Pit Stop

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Two Years Before the Mast

Two Years Before the Mast

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Slightly Scarlet

Slightly Scarlet

1956
×
★★★
Edit this entry  
11
Red Mountain

Red Mountain

1951
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
36 Hours to Kill

36 Hours to Kill

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Talk of the Town

The Talk of the Town

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Towering Inferno

The Towering Inferno

1974
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Errand Boy

The Errand Boy

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Big Combo

The Big Combo

1955
×
★★★★
Edit this entry  
07
Pit Stop

Pit Stop

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pit Stop

Pit Stop

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Kansas Raiders

Kansas Raiders

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Winchester '73

Winchester '73

1950
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The River's Edge

The River's Edge

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kiss of Death

Kiss of Death

1947
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Great McGinty

The Great McGinty

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Gun Fury

Gun Fury

1953
×
★★★
Edit this entry  
01
The Glass Key

The Glass Key

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Never Say Goodbye

Never Say Goodbye

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry