Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
Edit this entry  
11
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
Edit this entry  
09
John Wick

John Wick

2014
×
Edit this entry  
08
Malena

Malena

2000
×
★★½
Edit this entry  
07
The Dictator

The Dictator

2012
×
Edit this entry  
05
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★
Edit this entry  
04
Training Day

Training Day

2001
×
Edit this entry  
03
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
½
Edit this entry  
02
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Father

The Father

2020
×
Edit this entry  
31
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★
Edit this entry  
30
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Four Rooms

Four Rooms

1995
×
Edit this entry  
27
Serena

Serena

2014
×
½
Edit this entry  
26
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★
Edit this entry  
25
Stranger Than Paradise

Stranger Than Paradise

1984
×
Edit this entry  
24
After Hours

After Hours

1985
×
★★★
Edit this entry  
23
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Ida

Ida

2013
×
★★★
Edit this entry  
17
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
Edit this entry  
16
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
Edit this entry  
15
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
Edit this entry  
14
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★½
Edit this entry  
12
Rush

Rush

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★
Edit this entry  
10
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
This Boy's Life

This Boy's Life

1993
×
Edit this entry  
07
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★½
Edit this entry  
06
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
½
Edit this entry  
06
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
½
Edit this entry  
05
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
Read the review Edit this entry  
04
To Die For

To Die For

1995
×
★★½
Edit this entry  
03
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★
Edit this entry  
02
True Romance

True Romance

1993
×
★★★½
Edit this entry  
01
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Edit this entry  
27
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★
Edit this entry  
26
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★
Edit this entry  
25
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★
Edit this entry  
23
I Stand Alone

I Stand Alone

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
22
A Man and a Woman

A Man and a Woman

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Graduate

The Graduate

1967
×
Edit this entry  
20
The Game

The Game

1997
×
½
Edit this entry  
19
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★
Edit this entry  
18
American Honey

American Honey

2016
×
½
Edit this entry  
17
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
Edit this entry  
15
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★
Edit this entry