A has logged 286 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Band of Outsiders

Band of Outsiders

1964
×
Edit this entry  
31
Love

Love

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
Alphaville

Alphaville

1965
×
★★★½
Edit this entry  
30
Winter Sleep

Winter Sleep

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Book of Sun

The Book of Sun

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★
Edit this entry  
24
The Terminator

The Terminator

1984
×
Edit this entry  
23
Rain Man

Rain Man

1988
×
Edit this entry  
22
Chicago

Chicago

2002
×
★★★½
Edit this entry  
21
Predestination

Predestination

2014
×
★★★½
Edit this entry  
17
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★½
Edit this entry  
16
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★
Edit this entry  
15
In the Name of the Father

In the Name of the Father

1993
×
Edit this entry  
14
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★★
Edit this entry  
10
Ammonite

Ammonite

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
Edit this entry  
03
Home Alone

Home Alone

1990
×
Edit this entry  
02
American History X

American History X

1998
×
★★★½
Edit this entry  
01
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★
Edit this entry  
29
Somewhere

Somewhere

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★½
Edit this entry  
26
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
Edit this entry  
23
Submarine

Submarine

2010
×
Edit this entry  
22
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★
Edit this entry  
21
Vice

Vice

2018
×
★½
Edit this entry  
20
Ace Ventura: When Nature Calls

Ace Ventura: When Nature Calls

1995
×
½
Edit this entry  
19
Analyze That

Analyze That

2002
×
★★½
Edit this entry  
18
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★
Edit this entry  
17
Doubt

Doubt

2008
×
★★★
Edit this entry  
16
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★½
Edit this entry  
15
Analyze This

Analyze This

1999
×
★★
Edit this entry  
14
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
Edit this entry  
12
Legends of the Fall

Legends of the Fall

1994
×
★★★
Edit this entry  
11
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Edit this entry  
10
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★
Edit this entry  
09
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★
Edit this entry  
07
Total Recall

Total Recall

1990
×
Edit this entry  
05
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★½
Edit this entry  
03
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
½
Edit this entry  
02
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
½
Edit this entry  
01
The Hangover

The Hangover

2009
×
Edit this entry